Fahrettin Şen’in İl Emniyet Müdürü olduğu Afyonkarahisar’da hukuksuzluklar bitmek bilmiyor. TEM Şube Müdürlüğü’nde gözaltında tutulan BİÇER çiftinden 48 saattir haber alınamıyor!

Beş yaşındaki çocuk annesi NAZLI BİÇER ve SEYİTHAN BİÇER 19.01.2018 tarihinde Antalya’da gözaltına alındılar. Dört günlük gözaltı süresi sonrasında 23.01.2018 tarihinde Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü’ne nakledildiler.

23.01.2018 tarihinden beri Afyonkarahisar TEM Şube Müdürlüğü’nde gözaltında tutulan BİÇER çifti avukatlarıyla da görüştürülmüyor. TEM Şube Müdürlüğü ve Savcılık tarafından herhangi bir bilgi verilmiyor.

Aileleri ve yakınları, NAZLI – SEYİTHAN BİÇER çiftinin hayatlarından endişe ediyorlar. BİÇER çiftinin beş yaşındaki çocuğu da gelişmelerden olumsuz etkilenmiş durumda. Anne ve babasından koparılan çocuk sürekli ağlıyor.

İlgili mevzuata göre “Gözaltındaki kişilerin avukatlarıyla görüşmeleri en fazla 24 saat süreyle sınırlandırılabilmektedir.” hükmü bulunmaktadır.

BİÇER çiftini 48 saattir avukatlarıyla görüştürmeyen TEM Şube Müdürü ve polisleri suç işlemektedir.

Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü’nde günden güne artan hukuksuzlukların ve işkencelerin baş sorumlusu İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen hukuku hiçe saymaya devam ediyor.

Şüpheli Bilgileri

Fahrettin Şen’in profil fotoğrafı
İl: Afyonkarahisar
Mesleği: İl Emniyet Müdürü
Şüpheli No: 137
Teoman Yaman’in profil fotoğrafı
İl: Afyonkarahisar
Mesleği: Komiser / Tem Şube Müdürlüğü
Şüpheli No: 139