Cezaevinde kaldıktan sonra yurtdışına çıkmış bir okuyucumuz, 15 Temmuz sonrası Balıkesir Bandırma Emniyet Müdürlüğünnde uğradığı işkenceleri bizimle paylaştı. Kendisi ayrıca bize resmi belge ve tutanakları da gönderdi. Kendisinin isteği üzerine haberde ismini paylaşmıyoruz.

——————-

Bandırma Emniyet müdürlüğünde 3 saat boyunca işkenceye uğradım. Fiziksel ve psikolojik işkenceye maruz kaldım. Akşam 8 de nezarethaneden karakola ters kelepçe ile götürüldüm. İçerde gözlerime bez bağlandı. Ve 3 kişi tarafından tehditler ve küfürlerle sorgulandim. 3 kere tokat attılar. En son kalbim sıkışınca bıraktılar. Zaten doktara muayene için gitme vakti gelmişti.

İçerde 1,5yil boyunca travması sürdü. Psikolojik olarak ilaç kullandım. Hastaneye gitmem gerektigi durumlarda bile tekrar götürüp işkence yaparlar diye hiç gitmedim.

Beni memleketten alıp Bandırma’ya götüren amir ve iki polisin isimlerini de hatırlıyorum. Özellikle amir olan şahıs zalim ve kindardı. İçeride de ismini çok duydum. Sonrasında Gönen ilçesine müdür yapmışlardı.

Memleketten Bandırma’da götüren Amir Turgut Coşkun idi. Sonra Gönen Emniyet Müdürü yaptılar.

Diğer iki polis Savaş ve Murat diye hitap ediyorlardı birbirlerine.

Şüpheli Bilgileri

Turgut Coşkun’in profil fotoğrafı
İl: Balıkesir
Mesleği: İlçe Emniyet Müdürü
Şüpheli No: 303