Kenya’da yaşayan öğretmen Seriyye Gülen, 6 ay önce evlendiği ve kendisi gibi öğretmen olan eşi Selahattin Gülen’in kimliği belirsiz kişilerce 3 Mayıs’ta kaçırıldığını duyurdu. Genç öğretmen, eşinin sadece Gülen soyadını taşıdığı için kaçırılıp Türkiye’ye götürüldüğünü düşünüyor.

Uzun yıllardır yurt dışında öğretmenlik yapan Selahattin Gülen’den 3 Mayıs’tan bu yana haber alınamıyor. Eşi Seriyye Gülen, “Eşimin kaçırıldığını düşünüyorum” diyor.

Seriyye Gülen, kendisine ait Twitter adresinden yayınladığı video ile eşinin kayıp olduğunu ve kaçırıldığını düşündüğünü ifade etti. Gülen, 3 Kasım’dan bu yana Kenya’da yaşadığını belirterek yeni evlendiği Selahattin Gülen’in uzun yıllardır yurt dışında öğretmenlik yaptığını ve kendi halinde bir hayat sürdüğünü belirtti.

3 Mayıs’ta eşiyle irtibatının kesildiğini belirten Gülen, o günden bu yana çalmadık kapı bırakmadığını, Kenya’daki basın kuruluşlarına haber yaptırdığını ancak bir sonuç alamadığını vurguladı. 5 Mayıs tarihi itibariyle eşinin kaçırılarak Türkiye’ye götürüldüğünü düşündüğünü anlatan Gülen, başlarına bu hadisenin eşinin Gülen soyadını taşıması sebebiyle geldiğini ifade etti.

Videoda yetkililere seslenen Gülen sağlığından endişe ettiği eşinin bir an önce bulunmasını, kaçırıldıysa serbest bırakılmasını istedi.