Manisa T Tipi Kapalı Cezaevi’nde 6 Kasım’dan bu yana ayakta sayım dayatmasına karşı çıktıkları için tutukluların gardiyanlar tarafından her sabah darp edildiği iddia edildi.
Manisa T Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan C-16 koğuşunda kalan 13 siyasi tutukluya yönelik saldırıların aralıksız devam ettiği bildirildi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; 6 Kasım tarihinden bu yana ayakta sayım dayatmasına karşı çıktıkları için gardiyanlar tarafından darp edildiklerini belirten tutuklular, yaşadıklarını aileleri aracılığıyla kamuoyuna aktardı.

Çocuklarıyla telefonda görüştüğünü belirten baba Abdullah Aydemir, şunları paylaştı: “Çocuklarım bugün beni aradı. Bana; ‘Saldırılar bir gün dahi aksatılmadan her sabah devam ediyor. Darp ediliyoruz. Bu sabah bile gelip ayakta sayım dayattılar. İçeriye giren gardiyanların ellerinde kalkan ve coplar vardı. Biz ayağı kalkmadık bizi coplar ile dövdüler. Hatta bir gardiyan arkadaşımızın birinin boğazını tutup sıktı. Arkadaşımız nefes alamıyordu. Biz engel olmak istedik zor ellerinden aldık. Arkadaşımızı boğuyordu. Gardiyanlar Zahir Arslan’ın kafasından yaralı ve dikiş olduğunu bildiği halde gelip onun kafasını duvarlara vurup tekrar bayılttı. Zahir’in hastaneye gitmesi gerekiyor ama götürmüyorlar. Biz bu yapılan saldırılara karşı slogan atıyoruz. Slogan attığımız gibi keyfi bir şekilde bize saldırıyorlar. Gardiyanlar adli tutukluları bize karşı kışkırtıyor ve adli tutuklar bize cam bardak fırlatıyor. Yaşananlara herkes duysun kimse sessiz kalmasın’ dedi.”