Hapis cezası bitmesine rağmen tahliye edilmeyen Çekdar Yürek’in annesi Antilet Yürek, 19 Eylül’den bu yana Tekirdağ Adliyesi önünde oturma eylemi yapıyor. Anne Yürek, “Oğlumun bırakılana kadar oturma eylemimi devam ettireceğim” dedi.

Tekirdağ 2 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu Çekdar Yürek, 2011 yılında “Örgüt üyesi olma” ve “Tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme” suçlamasıyla aldığı 11 yıl 4 ay hapis cezasından şartlı tahliye olması gerekirken, “disiplin cezaları” denilerek bırakılmıyor. 22 Nisan’da tahliye edilmesi gereken Yürek’in annesi Antilmet Yürek, 19 Eylül’den buyana Tekirdağ Adliyesi önünde oturma eylemi yapıyor.
‘OĞLUM İÇİN BURADAYIM’
18 Eylül’de oğlunun açık görüşüne gittikten sonra eylem kararı aldığını belirten anne Yürek, “Batman’dan buraya geldim. Yakın bir akrabamın yanında kalarak, her gün oturma eylemi yapıyorum. Oğlumun cezası bitmesine rağmen niye bırakmıyorlar. Oğlumun bırakılana kadar oturma eylemimi devam ettireceğim. Oğlum için buradayım” diye konuştu.