Ramazan Kuyucu, koğuş arkadaşıyla yaşadığı bir tartışma sonrası infaz memurlarıyla bayılana kadar dövdüğü harbiyeli Taş’la, “Nasıl hoşuna gitti mi” diyerek dalga geçti.

BOLD – Silivri’de tutuklu harbiyeli Muhammet Ali Taş, Baş Memur Ramazan Kuyucu ve 5 infaz memuru tarafından bayıltana kadar dövüldüğü ortaya çıktı.

Olayı sosyal medyadan kamuoyuna duyuran ise bir başka tutuklu harbiyeli Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya oldu. Çetinkaya, olayı öğrenen Taş’ın annesinin konuşamayacak kadar kötü durumda olduğunu söyledi.

Olayın duyulmasının ardından harbiyeli öğrenci Muhammet Taş’ın avukatı, Silivri Cezaevine giderek müvekkilinin durum hakkında bilgi aldı.

ELLERİ ARKADAN BAĞLANDI

Olayı anlayan avukat, müvekkilinin yaşadığı bir tartışma sonrası Baş Memur Ramazan Kuyucu’nun odasına götürüldüğünü ve burada ellerinin arkadan bağlanarak tekme tokat dövüldüğünü söyledi. Avukat, Taş’ın yediği darbelerden kurtulmaya çalışırken odadaki diğer memurların da şiddetine maruz kaldığını ve bilincini kaybedene kadar darp edildiğini anlattı.

Avukat, dayak sırasından Kuyucu’nun, harbiyeli Taş’a küfür ettiği ve “Nasıl hoşuna gitti mi” diyerek dalga geçtiğini de belirtti.

BAŞI ÖNDE GEZDİRİLDİ

Müvekkilinin başı önde koridorda dolaştırılarak psikolojik şiddet de uygulandığını belirten Taş’ın avukatı, talebine rağmen cezaevi yönetiminden kimsenin kendisiyle görüşmediğini sözlerine ekledi.

SUÇ DUYURUSU SAVCILIĞA İLETİLMEDİ

Avukat ayrıca, müvekkilinin kapalı zarfla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı suç duyurusunun gardiyanlar tarafından yetkililere ulaştırılmadığını belirti. Olayı Taş’ın ailesine telefonda anlatmasından sonra öğrendiğini belirten avukat, aynı güz cezaevine gittiğinde müvekkilinin yüzündeki darp izlerine ve morluklara şahit olduğunu söyledi.

Şüpheli Bilgileri

Ramazan Kuyucu’in profil fotoğrafı
İl: İstanbul
Mesleği: Silivri Cezaevi Gardiyanı
Şüpheli No: 314