Düzce’de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden KHK ile ihraç edilen mimar Alev Şahin, evinin önünden kaçırılmak istendi. Kendilerini polis olarak tanıtan kişiler, Şahin’in avukatını araması sonrası geldikleri siyah panelvana binip hızla uzaklaştı. Şahin, “Avukatıma ulaşınca ve durumu anlatınca araca binip uzaklaştılar. Sizden korkan sizin gibi olsun” dedi.

Düzce’de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden KHK ile ihraç edilen mimar Alev Şahin, evinin yakınındaki parkta etrafını saran ve polis olduklarını söyleyen kişilerce kaçırılmak istendi. Zorla bir siyah panelvana bindirilmek istenen Şahin, avukatına ulaşınca biri kadın 6 polis geldikleri siyah panelvanla uzaklaştı.

ARACA BİNMEM KONUSUNDA ISRAR ETTİLER

Yaşadığı durumu sosyal medya hesabından paylaşan Şahin, alışveriş yapmak için markete giderken evinin yakınındaki parkta etrafını 4 polisin çevirdiğini belirterek, “Bana ifade eksiğim olduğunu söyleyerek birlikte karakola gitmemiz gerektiğini söylediler. Ben de avukatımla kendim gelirim dedim. Ardından 34 YJV 21 plakalı siyah panelvan yaklaştı. Bu araçla kendileri ile gitmemde ısrar ettiler” dedi.

ARACA BİNMEYE ZORLAMAK KAÇIRMA TEŞEBBÜSÜDÜR

Polislere gözaltı kararı olmadan hiçbir araca binmeyeceğini söylediğini belirten Şahin, “Bu araçlarla insan kaçırdıklarını söyledim. Başka araç getirelim dediler. Yakalama kararı yoksa polis aracına beni bindiremeyeceklerini söyledim. Araca binmeyeceksem parkta sohbet edebileceğimizi söylediler. Polisle sohbet edecek biri değilim dedim. Avukatıma ulaşınca ve durumu anlatınca araca binip uzaklaştılar. Biri kadın 6 polis ile beni evimin sokağında çevirip araca binmeye zorlamak kaçırma teşebbüsüdür. Sizden korkan sizin gibi olsun!” dedi.

15 TEMMUZ SONRASI 33 KİŞİ KAÇIRILDI

15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL ve sonrasında muhaliflere yönelik siyah transporterlarla kaçırma olayları arttı. 15 Temmuz sonrası 33 kişi kaçırılırken bunlardan bazıları bir anda polis merkezinde ortaya çıktı. Yusuf Bilge Tunç, Hüseyin Galip Küçüközyiğit, Gülistan Doku, Mehmet Bal ve Hürmüz Diril’den hâlâ bir haber alınamıyor.