Türkiye’nin yurtdışından kaçırdığı adamlara işkenceler uygulandığı ortaya çıktı. Malezya’dan 13 Ekim 2016’da kaçırılan Alaaddin Duman’ın yaşadığı işkenceleri koğuş arkadaşı anlattı.

13 Ekim 2016’da Aladdin Duman ve Tamer Tıbık Malezya’da gündüz vakti kaçırılıp Türkiye’ye getirilmişti.

Hizmet gönüllüsü 2 isme Türkiye’de işkence yapılmıştı. Kendisinin isimsiz bir ihbarla ihraç edilip tutuklandığını ifade eden A.T, Alaaddin Duman’ın 20 gün gözaltında tutulduktan sonra kendilerinin kaldığı koğuşa getirildiğini, gözlatında çok büyük işkenceler gördüğünü ve kendilerini görünce sarıldığını söyledi.

A.T, işkencelere ilişkin şunları söyledi;

Malezya polisi, Alaaddin Duman’ı kaçırdıktan sonra ormanlık alanda bir eve götürülüyor. Kaldığı yerde 3 gün boyunca yemek verilmemiş. Elleri, ayakları ve kafası zincire bağlı bir şekilde 3 boyunca bekletiyor.

Kaçak bir şekilde Türk uçağına veriliyor. Türkiye’ye getirdiklerinde kafasına çuval geçirilip, tabancanın dipçiği ile vuruluyor, Elleri plastik kelepçe ile bağlanıyor. Ankara Terör Mücadelede oluyor bu olaylar. Birkaç tane polis önce tekmelemişler. Sonra üstüne çıkıp tepinmişler.

Polisler “Seni burda öldürürüz, kimsenin haberi olmaz. Malezya’da öldü deyip geçeriz” demişler.

İşkenceci polisler Alaaddin beye “senin darbe ile ilişkin var. Bunu kabul edeceksin. Sana bir kağıt vereceğiz altına imza atacaksın” demişler.

Şüpheli Bilgileri

Hakan Fidan’in profil fotoğrafı
İl: Ankara
Mesleği: MİT Müsteşarı
Şüpheli No: 2