29 Aralık 2020 tarihinden beri kayıp olan Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit, bazı gazetecilerin babasının kaçırılmasıyla ilgili kendisine inanmadığını ve anlatılanları ‘propaganda’ olarak gördüklerini kaydederek, “Babamın kaçırıldığını ve işkence gördüğünü düşünüyorum. Bazı gazeteciler bu olayı propaganda olarak görüyor ancak ben babama 80 gündür ulaşamıyorum” dedi

Ankara Maltepe’deki ofisinden çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan eski Başbakanlık Raportörü, KHK’lı Hüseyin Galip Küçüközyiğit’ten üç aya yakındır haber alınamıyor. Babasını her platformda arayan Nursena Küçüközyiğit, onun kaçırıldığını ve işkence edildiğini düşündüğünü söyledi.

Nursena Küçüközyiğit, TV5 Televizyonunda katıldığı yayında babasının durumuna ilişkin bilgileri paylaştı. Babasının ortadan kaybolmasının ‘normalmiş’ gibi karşılandığını kaydeden Küçüközyiğit, “Babam 29 Aralık’ta Ankara’nın en işlek caddelerinden birinde kaybedildi. Ve o günden itibaren genel olarak sanki ortadan yok olmuş gibi normalmiş gibi davranıldı. Bir insanın kaybedilmesi üzerinden hızlı bir araştırma yapmak yerine tam tersine, 18 gün savcının atanmadığı bir süreç oldu. Ben kendim bir şeylere ulaşmaya çalıştım ama maalesef bulunması yönünde yapılan araştırmalara hiçbir zaman yeterli olmadı” şeklinde konuştu.

Babasının kaybedilmesine ilişkin TBMM’de verilen soru önergelerinin cevapsız bırakıldığını kaydeden Nursena Küçüközyiğit, “Milletvekilleri soru önergeleri verdi cevapsız bırakıldı, Birleşmiş Milletler’e, Anayasa Mahkemesi’ne başvurduk, onlarla ilgili henüz dönüş alamadık. Uluslar arası Af Örgütü’nün başlattığı imza kampanyasında 20 bine yakın kişinin katılımı oldu, ordan da bir cevap alamadık” dedi.