Meclis’te son dönem yaşanan hak ihlalleri ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Türkiye’de OHAL döneminde çok net bir şekilde altını çizerek söylüyorum Nazi uygulamaları yapılıyor ve 20. yüzyılın Nazi uygulamaları, Almanya’dakinin bir benzerinin 21.yy. da Türkiye versiyonlarını izliyoruz.” dedi.

FERSUDE – Meclis’te son dönem yaşanan hak ihlalleri ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Türkiye’de OHAL döneminde çok net bir şekilde altını çizerek söylüyorum Nazi uygulamaları yapılıyor ve 20. yüzyılın Nazi uygulamaları, Almanya’dakinin bir benzerinin 21.yy. da Türkiye versiyonlarını izliyoruz.” dedi.

Cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerini araştırmasıyla bilinen HDP İstanbul Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM’de cezaevlerinde yaşanan hak ihlalleri ve yaşanan gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘Türkiye’de Nazi uygulamaları var’ diyen Gergerlioğlu, “Bir dönem Kürtler oldu ve sürekli oluyor, aleviler sürekli yine devam ediyor. Şu anda da KHK lılar çok önemli bir ayrımcılığa uğruyor.” dedi.