Ankara’da özel bir hastanede dün gece doğum yapan Hacer Yıldırım gözaltına alındı. Bebek ciğerlerine su kaçtığı için yoğun bakıma kaldırıldı. Polis ise lohusa kadının hastane odasında arama yaptı.

Polis, yeni yılın ilk gününde yine doğumhane kapısında dayandı. Dün gece Ankara Keçiören Medikal Park Hastanesinde bir erkek bebek dünyaya getiren Hacer Yıldırım (34) gözaltına alındı. Mahir bebeğin ise ciğerlerine su kaçtığı için yoğun bakıma kaldırıldı. Polis memurları ise Hacer Yıldırım’ın kaldığı hastane odasında arama yaptı.

GERGERLİOĞLU: BU KAÇINCI?

Lohusa bir annenin gözaltına alınmasına HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu da tepki gösterdi. Gergerlioğlu, “Yeni yılda yine eski manzaralar! Hacer Yıldırım, Ankara Keçiören Medikal Park hastanesinde doğum yaptı Bebek kuvözde, polisler kapıda!!! Bir lohusa anneyi daha gözaltına almak istiyorlar Bu kaçıncı” dedi.

Bolu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında işçi olarak çalışıyorken iş yeri kararıyla Eylül 2016’da işten çıkarılan Hacer Yıldırım’ın eşi Mehmet Yıldırım da KHK’lı bir Türkçe öğretmeni. 10 yaşında bir kızı daha bulunan Hacer Yıldırım’ın Cemaat soruşturmaları kapsamında Bylock kullandığı iddiasıyla gözaltına alındığı belirtiliyor.