İstanbul Beykoz SAT Komutanlığında görev yapan 20 SAT personeli aşağıda ismi geçen komutan ve silah arkadaşları tarfından işkenceye uğramışlardır. 3 gün boyunca ağır işkence uygulanıp, işkence altında zorla dayatılan ifadeler alınmıştır. Daha sonra BEYKOZ ASAYİŞ BÜRO AMİRLİĞİNE götürülmüş, orada işkenceye devam edilmiştir. 15 kadar polis memuru tarafından demir çubuklarla dövülmüş ve üzerlerine kaynar su dökülmüşlerdir. Bazı mağdurlar darp raporu almayı başarmış ve işkence izlerini kayıt altına aldırmışlardır.
Daha sonra Beykoz Başsavcılığına yapılan işkence şikayetleri Savcı ALİ ÇAĞIR tarafından kovuşturmaya gerek yok kararı verilerek dosya kapatılmıştır.

İstanbul 23. Ağır ceza mahkemesinde görülen Sat ve Kurtarma Grup Davasında mahkeme sırasında mağdurlar yaşadıkları işkenceleri mahkeme huzurunda anlatmalarına, Darp Raporu olanlar Raporlarını mahkemeye sunmalarına rağmen ciddiye alınmamiş ve “Biz bunlar ile ilgilenmeyiz” denilerek Mahkeme heyeti tarafından işlem yapılmamiştir.

Mahkeme Başkanı Ali Öztürk sunulan işkence raporlarına cevap olarak “Koçum geç bunları sen asker değilmisin dayanamadın mı?” seklinde  olmuştur. Mahkeme Başkanı Ali Öztürk daha sonra ödüllendirilerek Yargıtay üyesi olmuştur.

SAT IŞKENCECILER
-Em. Alb. Ali Türkşen (EMEKLI)
-Alb.Mustafa Turhan Ecevit (MUVAZZAF)
-Alb. Ercan Kireçtepe (MUVAZZAF)
-Kd. Yzb. Özgür Kaya (MUVAZZAF)
-Bnb. Ali Alper Çabuk ( MUVAZZAF)
-Yzb. Erdal Çerçi (MUVAZZAF)
-Ütgm. Uğur Günaslan (MUVAZZAF)
-Astsb. Kd.Bcvş.Bulent Kuru (EMEKLI)
-Astsb. Üçvş. Ergin Yürük (MUVAZZAF)
-Astsb. Üçvş. Mehmet Avşar (MUVAZZAF)
-Astsb. Kd.Bçvş. Metin Talan (MUVAZZAF)

SAS ISKENCE YAPANLAR
-Alb. Özgur Kildirli  (MUAZZAF)
-Bnb. Mehmet Serdar Selışık (MUAZZAF)
-Alb. Bulent Başarkanoğlu (MUAZZAF)
-Bnb.Serkan Yusuf Arslanoğlu  (MUAZZAF)