Konya’da 20 gündür tek başına hücrede tutulan sekiz aylık hamile Huriye Acun, sezaryen olacağı günü bekliyor. Her gün acile kaldırılan 6 aylık hamile Arzu Nur Özkan ise üç aydır Bünyan Cezaevinde tutuluyor.

7 Temmuz’da tutuklanıp Konya E Tipi Cezaevine gönderilen Huriye Acun 20 gündür tek başına karantina hücresinde tutuluyor. 8. ayına hapiste giren Acun, bir ay sonra sezaryenle kızını dünyaya getirecek.

Eşinin tahliye edilmesi için sesini Twitter hesabından duyurmaya çalışan Huriye Acun’un eşi Uğur Acun, “Bugün eşimin hücrede 20. günü oldu. 1 ay kaldı doğuma. Sağlıklarını muhafaza için çok ağır ilaçlar kullanıyor eşim maalesef. Bu hafta Yargıtay’ın olumlu bir kararla özgürlüklerine kavuşturmasını bekliyoruz” dedi.

HAPİSTE ENFEKSİYON KAPTI

Kendisi de 53 ay cezaevinde kalan Uğur Acun, ilk çocukları Umut’un doğumunda da eşinin yanında olmadığını, eşi 6 aylık hamileyken tutuklandığını söyledi.

Hapiste enfeksiyon kapan ve erken doğum riski bulunan Huriye Acun, banyo gibi kişisel ihtiyaçlarını bile hücrenin tuvaletinde yapmak zorunda kalıyor. Aldığı ağır ilaçlar nedeniyle bebeğin zarar görmesinden endişe ediliyor. Cezaevi doktorunun da bebeğin sağlık durumu nedeniyle endişeli olduğu belirtiliyor