Öğretmen Veysi Demir, sağlıklı biçimde gözaltına alındı, nezarethanede yaşadıklarıyla yoğun bakıma düştü, yetmedi dün de sedyede ambulansla Savcı’nın karşısına çıkartıldı.

Gözaltındayken mide kanaması geçiren ve ev hapsi verilerek taburcu edilen sosyoloji öğretmeni Veysi Demir’e yönelik yargı kuşatması devam ediyor. Demir sedyeyle ifadeye çağrıldı.

Şanlıurfa Savcılığı’nın talimatı üzerine Veysi Demir, dün yoğun bakımda tutulduğu Harran Üniversitesi’nden ambülansa alındı, Şanlıurfa Adalet Sarayı’na götürüldü.

Üç kişinin yardımı olmadan yürüyemeyen ve tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan Demir’in ailesi, sosyal medya hesabından yaşadıklarını duyurdu.

DOKTOR: KENDİMİ RİSKE ATAMAM

Ailenin iddiasına göre; 15 gündür yoğun bakımda olan Veysi Demir’in doktoru, “Çok kan kaybetmiş hayati riski var, tedavisi 6 ay sürebilir ve hastanede tedavi edilmesi gerekiyor. Kan hastalığı olabilir, ileri tetkikler biyopsi gerekecek o yüzden Diyarbakır ya da Gaziantep’e sevk edeceğim.” dedikten sonra kendini riske atamayacağını söyleyerek aileyi odasından çıkardı.